Kamerzysta i fotograf na wesele – jak znaleźć właściwe osoby?

Kamerzysta i fotograf na wesele – jak znaleźć właściwe osoby?

Ślub i wesele to bardzo ważne wydarzenia w życiu Młodej Pary. Dlatego tak istotne jest zatrudnienie profesjonalistów, którzy uwiecznią najważniejsze momenty uroczystości i stworzą dla nas pamiątkę na zawsze. Profesjonalny fotograf ślubny wyeksponuje najpiękniejsze elementy, a kamerzysta przygotuje film, który będziecie oglądać z przyjemnością. Tylko, jak znaleźć właściwe osoby?

Kamerzysta na wesele – kiedy i jak zacząć szukać?

Pamiątkowy film z wesela pozwoli nam w każdej chwili wrócić do tego pięknego dnia. Jeżeli chcemy znaleźć odpowiedniego fachowca, który go wykona, to poszukiwania powinniśmy zacząć przynajmniej rok wcześniej. Dobry kamerzysta ma zarezerwowane terminy z dużym wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Dlatego, jeżeli planuje się wesele w tym okresie, warto szukać już rok wcześniej.

Cennym źródłem kontaktów na odpowiedniego kamerzystę, są znajomi. Warto też przeprowadzić poszukiwania w sieci. Kamerzysta godny polecenia na pewno będzie rekomendowany przez internautów w wielu miejscach – na portalach społecznościowych, forach dyskusyjnych, a także na stronach innych firm działających w branży ślubnej. W dodatku większość fachowców ma w sieci zamieszczone portfolio, dzięki któremu możemy zweryfikować umiejętności.

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Pytanie, ile kosztuje kamerzysta na wesele, pewnie nurtuje wiele osób. Warto pamiętać, że ta kwota jest uzależniona od kilku czynników. Zalicza się do nich przede wszystkim, czas pracy, liczbę kamerzystów, a także sezon, w którym odbywa się wesele. Dlatego ostateczna cena zależy od indywidualnych ustaleń, a koszty zaczynają się z reguły od 3 000 zł. Na kamerzyście nie warto jednak oszczędzać, ponieważ film ślubny to piękna pamiątka na całe życie.

Fotograf ślubny – na co zwrócić uwagę?

Zdjęcia ślubne, to kolejna obok filmu, pamiątka z wesela. Dlatego znalezienie dobrego fotografa jest równie istotne. Miejsce poszukiwań jest takie samo, jak w przypadku kamerzysty, czyli z polecenia znajomych lub Internet.  Dobry fotograf ślubny także ma zajęte terminy wiele miesięcy wcześniej, więc warto go zarezerwować już rok przed weselem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z ofertą fotografa. Wybrany przez nas profesjonalista powinien wykonywać wszystkie zdjęcia ślubne, na których nam zależy. Następnie należy dokładnie sprawdzić portfolio fotografa. Podczas oglądania zdjęć z uroczystości, szczególną uwagę należy zwrócić na fotografie z kościoła oraz nocnych zabaw. Takie ujęcia wymagają dużej sprawności oraz wiedzy fotograficznej, a także odpowiedniego sprzętu. Koniecznie musimy się przyjrzeć zdjęciom tych momentów, które są dla nas najważniejsze. Dzięki temu upewnimy się, że nasz fotograf  na wesele ma zadowalający nas punkt widzenia.

Fotografia ślubna to nie tylko zdjęcia z uroczystości, ale też sesja pary młodej. Ogromną popularnością cieszy się plener ślubny, który stanowi piękną pamiątkę. Warto się zastanowić, czy ślubny plener chcemy wykonać w dniu ślubu. W czasie oglądania portfolio powinniśmy też zajrzeć, jak wygląda sesja plenerowa w wykonaniu wybranego przez nas fachowca, aby mieć pewność, że spełni on nasze oczekiwania.

Kamerzysta i fotograf na wesele – pakiet łączony.

Wiele firm ma swojej ofercie usługi zarówno kamerzysty, jak i fotografa. To bardzo dobre rozwiązanie. Przede wszystkim dlatego kamerzysta i fotograf ślubny pracujący w jednej firmie doskonale się znają i wiedzą jak ze sobą współpracować, tak aby nie przeszkadzać sobie nawzajem. Dodatkowo  nasz reportaż i film ślubny będą utrzymane w podobnej stylistyce. Jeżeli nasz kamerzysta i fotograf  będą z tej samej firmy, to też znacznie skróci i ułatwi poszukiwania.